Mart 29, 2020
boni

Boni İnceleme

2011 yılında faaliyetlerine başlamış olan, kapalı alan navigasyonu çözümleri sunan Boni, tamamen mobil destek ve iç mekan navigasyon sistemlerine odaklanmış bir teknoloji girişimi olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul ofisi yanısıra Berlin, Chicago ve Londra’da da faliyetlerini sürdürüyorlar.

Aynı zamanda görme ve işitme engelli bireyler gibi özel kullanıcı deneyimi gereken bireyler de dahil herkes için fiziksel alanları erişilebilir kılmayı da amaçlıyorlar. Boni daha çok geomatik teknolojiler, iç mekan yönlendirmesi ve konumlandırma servisleriyle tanınmak istiyor. Geçmişte gerçekleştirdiği uygulamalar ile bu konularda oldukça deneyim kazanmışlar.

Boni ziyaretçiler, mal sahipleri ve yerleşik kişiler için iç mekan konum belirleme çözümleri sunar. Dijital harita tasarlama, konum bazlı analitikler ve erişilebilir iç mekan navigasyonu çözümleri ile şuan 100’den fazla kapalı mekanda hizmet vermektedir. 6 ülke ve 14 farklı şehir ile entegre bir şekilde faaliyetlerine devam etmekteler.

Havaalanları, alışveriş merkezleri, üniversiteler, hastaneler, kamu binaları, akıllı şehirler ve oteller gibi kapalı konumları hedefleyen bu platforma buradan ulaşabilirsiniz.

Ömür Bilgili

Kıdemli Bilgisayar Mühendisi - GIS Geliştirici

View all posts by Ömür Bilgili →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir