Mart 29, 2020
arcgis-online-category-gallery

Esri’den Ücretsiz Konum Verileri Analizi Online Kursu

Konum zekası konusunda Dünya devi Esri, mekansal veri bilimine odaklanan yeni bir açık çevrimiçi dersin (MOOC) duyurulmasıyla yeni yıla başladı. “Mekansal Veri Bilimi: Analytics’teki Yeni Sınır” başlıklı altı haftalık kurs, katılımcıların konum verilerinin gizli kalıpları ortaya çıkarmaya ve öngörücü modellemeyi geliştirmeye nasıl yardımcı olduğunu anlamalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Esri, 26 Şubat – 9 Nisan 2020 tarihleri ​​arasında Esri Eğitim web sitesinde sunulacak olan kurs sırasında ArcGIS Pro, ArcGIS Online ve ArcGIS Notebook’lara erişim sağlayacak.

Her bölüm veri mühendisliği ve görselleştirme, uygunluk modellemesi, örüntü tespiti, uzay-zaman örüntüsü madenciliği ve derin öğrenme ile nesne tespiti gibi belirli konulara ve uygulamalara odaklanarak, uzamsal veri biliminin neyi, nasıl ve nedenini öğreneceksiniz. Kendi programınıza göre eğitim alabilirsiniz; çevrimiçi toplantıya gerek yoktur.

Dersin son bölümü, sonuçların etkili bir şekilde paylaşılması ve iletilmesi ile ilgilidir. Bu, paydaşlarla rezonansa giren görsel olarak çekici ve bilgi açısından zengin anlatılar oluşturmak için ArcGIS StoryMaps’i nasıl kullanacağınız öğretilecek. Kurs süresi boyunca Esri uzmanlarının video sunumlarını, tartışma forumlarını ve uygulamalı yazılım egzersizlerini bekleyebilirsiniz.

Geniş bant Internet bağlantınızın ve PDF dosyalarına ve gömülü video dosyalarına erişime izin veren bir web tarayıcınız olması gerekir. ArcGIS Pro’yu çalıştırmak, burada kontrol edebileceğiniz bazı minimum donanım ve yazılım gereksinimlerini de gerektirecektir.

Ayrıca, istatistik, veri bilimi ve Python ile ilgili bir geçmişiniz varsa, kavramak için daha kolay şeyler bulabilirsiniz. Bununla birlikte, bu beceriler zorunlu değildir ve Esri, teknoloji ile ilgili konuları keşfetmek ve konum bilgisi yazılımının en yeni analitik yeteneklerini öğrenmek isteyen herkesi teşvik ediyor.

Kursu bitiren tüm katılımcılar bir bitirme sertifikası alacaktır. Daha fazla bilgi ve kayıt için buraya tıklayın.

Ömür Bilgili

Kıdemli Bilgisayar Mühendisi - GIS Geliştirici

View all posts by Ömür Bilgili →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir