Şubat 28, 2020
waterproof-smartwatch-recommendations

GPS Destekli Giyilebilir Cihazlar Neden Popülerlik Kazanıyor?

Etrafınıza bakın ve her yerde giyilebilir GPS cihazları var. Yandaki hiperaktif çocuktan, yoga eğitmeninize kadar, neredeyse herkes bir akıllı saat veya akıllı bileklik ile spor yapıyor. Bu bilek sargıları artık metinleri ve çağrıları yanıtlamaktan uykunuzu takip etmeye veya egzersiz seansınız boyunca size yardımcı olmaya kadar birçok işlevi yerine getiriyor.

Bir niş pazarla sınırlı kaldıktan sonra, bu cihazlar dünyanın hemen hemen her yerinde büyük talep görüyor. Örneğin, International Data Corporation’ın (IDC) en son görüşlerine göre, Orta Doğu ve Afrika (MEA) giyilebilir cihaz pazarı 2019’un ikinci çeyreğinde% 144,43’lük büyük bir büyüme kaydetti. IDC’ye göre, bu yılın ikinci çeyreğinde bölgeye 278,04 milyon dolar değerinde 1,96 milyon adet sevkiyatı yapıldı.

Bir spor saati arayanlar için, Samsung ve Apple gibi büyük oyuncular da dahil olmak üzere bir dizi şirket, cihazlarını piyasada sıraladı. Peki, bu cihazların artan popülaritesinin ardında ne var ve neden yaş gruplarını kesen insanlar bunları tüm dünyada satın alıyor? Gelin beraber bakalım.

Uygun Maliyetli

Bu cihazların en büyük avantajlarından biri, oldukça uygun bir fiyata gelmesidir. Kondisyon takibi dünyasında yeniyseniz, 100 doların altında iyi bir akıllı bileklik bulabilirsiniz. Bir adım sayma cihazını 20 $ ‘a kadar düşük bir fiyata alabilseniz bile, biraz daha fazla harcama yapmak büyük temettüler sağlayabilir. Web’de gezinin ve en son özelliklere sahip bir akıllı saat veya akıllı bant sunan yüzlerce üretici bulacaksınız.

Çok İşlevlilik

Çok sayıda giyilebilir GPS cihazı, uykunuzu izleme, kalp atış hızınızı izleme, gün boyunca attığınız adım sayısını sayma ve kısa mesajları ve çağrıları cevaplama gibi bir dizi işlevi yerine getirebilir. Piyasada bulunan izleyicilerin bazıları, zorlu arkadaşlarınız için sosyal özelliklere sahip yardımcı uygulamalara da sahiptir, bu da aktif olmanın harika bir yoludur. Dahili GPS ile, bu cihazlar özellikle koşu veya bisiklet egzersizlerini izlemek isteyen sporcular ve sporcular için kullanışlı olabilir.

Çocuk Güvenliği

Uzmanlar tarafından gündeme getirilen sayısız güvenlik endişesine rağmen, güvenlik firması Avast’ın çocuklara, yaşlılara ve evcil hayvanlara yönelik 30 GPS izleyici modelinin, insanların gerçek zamanlı GPS koordinatları, çocuklar için GPS destekli giyilebilir cihazlara yönelik talep de dahil olmak üzere verileri nasıl ortaya çıkarabileceğinden bahsediyor. sadece elbisesi var. GPS izleme cihazları, güvenliğini sağlamak için bir çocuk hakkında doğru, gerçek zamanlı konum tabanlı bilgi elde etmek için kullanılır. Gençlerin nerede bulunduğunu rapor eden GPS cihazlarının ortaya çıkması, gadgetların düşen fiyatları ile birleştiğinde ebeveynlere uygun bir teknoloji çözümü sunuyor gibi görünüyor.

Belki de bu yüzden İsveçli firma Trax ve Fransız firma Weenect, çocuklar için özel olarak cihazlar ürettiler. Bu araçlar, çocuklar için önceden ayarlanmış “coğrafi çitler” in dışına çıktığında, ebeveynlerin çocuklarını akıllı telefonlarından veya bilgisayarlarından gerçek zamanlı olarak takip etmelerine imkan sağlar ve sıkıntılı durumlarda çocukların ebeveynlerini aramasını sağlayan bir SOS düğmesine sahiplerdir.

Kolay Ulaşılabilirlik

Giyilebilir cihazlar hemen hemen her e-ticaret web sitesinde kolayca bulunabilir ve açık pazardan da satın alınabilir. Bu aygıtların çoğu nominal bir maliyete sahiptir ve bu nedenle sahip olunması daha kolaydır. Apple ve Samsung gibi teknoloji devleri, son zamanlarda GPS destekli giyilebilir cihazlar için gelişen pazarda büyük payı yakalamak için sürekli yeni modelleri piyasaya sunmaktadırlar.

Ömür Bilgili

Kıdemli Bilgisayar Mühendisi - GIS Geliştirici

View all posts by Ömür Bilgili →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir