Şubat 28, 2020
maptiler

MapTiler İnceleme

İsviçre merkezli MapTiler, kendini “yakınlaştırılabilir coğrafi verilerin çevrimiçi olarak hızlıca yayınlanması için haritalama platformu” olarak tanımlıyor. Elinizde harita veriniz var ise bunu web ortamında nasıl yayınlayacağım sorusuna tam bir platform olarak cevap verebilme yeteneğine sahipler.

Maptiler, bilinen tüm platformlar için haritalama işlevlerini sunuyor. Masaüstü, mobil, bulut tabanlı yazılımların yanısıra Cluster ve Engine fonksiyonları ile sunucu tarafında da farklı çözümleri mevcut. Uydu tabanlı görüntüleme, drone, tarım, tarihsel haritalar, iklim ve hava fotoğrafları gibi tüm veri tiplerini yayınlama ve analiz etme hizmetleri sunuyor.

Bulut tarafında kendi harita verilerinizi yükleyebilme, tüm web ve mobil platformlarda verilerinize erişebilme, arayüz kişiselleştirme ve MapTiler ‘ın kendi içindeki lokasyon verilerini ücretsiz kullanabilme imkanları bulunuyor. Masaüstü tarafında ise kendi sunucunuzda veri yayınlama arayüzü,girdi verilerinin düzenlenebilmesi,heryerde görüntüleme, güçlü ve sezgisel kullanım deneyimi sunuyor.

Cluster uygulaması ile de dağıtık yapıda sunucu mimarisi sunarak uygulamalarınıza ekstra hız sağlıyor, cluster yönetimi için bir web arayüzü sunmakla birlikte gelişmiş veri koruma seçenekleri de sunmakta. Engine tarafında ise komut satırı arayüzü ile scriptler yazarak işlerinizi otomatize edebilme imkanına sahipsiniz, ayrıca hızlı entegrasyon özelliğine de sahiptir.

Buradan demo için istek yapabileceğiniz gibi, masaüstü versiyonunu buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Standart versiyonu ücretsiz sunuluyor fakat daha profesyonel işlevlere ihtiyacınız var ise Pro versiyonunu satın alabilirsiniz.

Ücretlendirmeye gelirsek, basit işlemler için kullanacak iseniz temel fonksiyonlar ücretsiz sunuluyor. Size yeterli gelmez ise 29 dolardan 3450 dolara kadar ücretlendirme seçenekleri sunulmuş.

Ömür Bilgili

Kıdemli Bilgisayar Mühendisi - GIS Geliştirici

View all posts by Ömür Bilgili →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir